Puli
Dorka Banhegyi

      

NĚCO O NÉŽINCE
   
"Néža" k nám přicestovala z Maďarska, domoviny Pulíků. Tedy přesněji jsme si pro ní v únoru dojely. Na tom by nebylo zas až tak nic zajímavého. Ale cesta, jak jsme se k ní dostaly byla opravdu náročná. Už v létě loňského roku jsme se začaly shánět po štěneti puliho. Panička Helena, která vládne několika světovými jazyky, rozeslala e-maily po Evropě a kupodivu nic..... Na začátku roku 2003 se do toho obula a začala pátrat jak mohla, snažila se kontaktovat klub chovatelů Puli v Maďarsku a další a další a ono pořád nic. Problém je totiž v tom, že ona sice jazyky umí, ale chvatelé v Maďarsku ne. A tak spásný nápad, kontaktovat "skoro příbuznou", majitelku pejska ze smečky Khatakhyi, která má se svým manželem chov. stanici TT Shangrila.  Naštěstí paní  Ibolye Turac vládne angličtinou a byla velmi ochotná. Pustila se do hledání a světe div se, podařilo se jí majít vrh velmi kvalitních Pulíků a za dva týdny byli k odběru. K naší radosti nám domluvila, že budeme mít na výběr ze tří feneček. 

Paní Ibolyi touto cestou moc děkujeme, bez ní bychom měly velké problémy.

     

Jméno Dorka se nám pro naši "pulí" slečnu nezdálo dostatečně pěkné, a tak jsme navázaly na jméno stanice Banhegyi  a taky na fakt, že je holka bílá a tedy jako sníh (francouzsky la neige) a říkáme jí Negie ("Néžinka"). Užíváme si s ní hodně legrace. Povahou je velmi podobná tibeťákovi. Je velmi temperametní.  Zároveň jí však musíme pochválit, je velmi chytrá a rychle se učí - ať již věci správné, tak ty ostatní (a těch je více).

Naše sluníčko je jediný pulík bílé barvy v Čechách. Pulíků je u nás vůbec velmi málo, ačkoli je to plemeno velmi zajímavé.

S našimi ostatními zvířátky vychází velmi dobře.